wtorek, 6 listopada 2012

MoZajawka
Za oknem zimno i mokro, więc przyszedł czas na letnie wspominki. 30 czerwca stowarzyszenie projektantów PoCoTo po raz drugi zorganizowało na bulwarze akcję Gdynia Playground. W tym roku, prócz interaktywnych instalacji i mebli miejskich zachęcających spacerowiczów do zabawy, odbyły się również warsztaty, w trakcie których wspólnie z przechodniami dekorowaliśmy bulwar.
Na początku trzeba było wykonać projekt przeskalowanej kolorowanki, która następnie została naniesiona na zagruntowaną ścianę bulwaru. Potem wraz z ekipą której skład na fotce poniżej – od prawej: Przemek Pachut, Kasia Bielicka i ja (foto: Grzegorz Dulas) prowadziliśmy otwarte warsztaty w których mógł wziąć udział każdy przechodzień.


O skali akcji i ilości osób, które się przez nią przewinęły może świadczyć fakt, że w połowie jej trwania zabrakło nam jednorazowych rękawiczek (kupiliśmy opakowanie 100 sztuk - wydawało nam się, że mamy duży zapas) ;-). Warsztaty nie miały ograniczeń wiekowych, brali w nich udział i mali i duzi. Na końcu wspólnego kolorowania bulwar został jeszcze przyozdobiony lusterkami z pleksi. Lusterka okazały się tak popularne, że po tygodniu nie zostało ani jedno (musieliśmy je uzupełniać, po czym znów zniknęły). MoZajawka miała zniknąć z bulwaru wraz z końcem wakacji, jednak dzięki uprzejmości Urzędu Morskiego może na nim zagościć na dłużej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz