środa, 23 października 2013

Identyfikacja i gadżety dla Miniatury 


Dotychczas prezentowałam na blogu oprawy graficzne poszczególnych sztuk, które zaprojektowałam dla Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku. Tym razem chciałabym pokazać fragmenty identyfikacji teatru. Powyżej znak Miniatury, różne, choć nie wszystkie druki firmowe (wizytówki, dyrektorskie karty wizytowe, bon upominkowy, CD, bilet, notesy), seria toreb, które wykorzystują zabawę ze znakiem Teatru, kubek termiczny (upominek dla pracowników), reklama wizerunkowa, druki z okazji różnych wydarzeń, ilustracja do okazjonalnej gazetki z grami i zabawami dla dzieci.
Znak Miniatury jest zmienny co można zaobserwować w oprawach poszczególnych sztuk – przy sztukach dla dzieci dobierany jest znak z kolorową literą-stworem (w zależności od kolorystyki sztuki inna jest litera i inny jej kolor np. Baltic. Pies na Krze, Fahrenheit), przy sztukach dla dorosłych wykorzystywany jest znak w postaci uproszczonej (np. w Poobiednich igraszkach).
Na drukach prócz znaku Miniatury występuje też historyczny symbol teatru – dwoje dzieci w łódce, symbol ten zaprojektował scenograf Ali Bunsch, dyrektor Miniatury w latach 1952–1961.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz